Kollégiumunk története hosszú múltra tekint vissza…
Kollégiumunk önálló szervezeti formában 2002. július 1. óta, 5 éven keresztül működött, majd 2007. július 2-tól a Petőfi Sándor Középiskolai Kollégium a Baranya Megyei Önkormányzat Radnóti Miklós Szakközép- és Szakiskolája, Kollégiuma nevű komplexum tagintézményévé vált, mely formában 2015. júliusáig működött. Ekkortól önálló intézményként Mohácsi Radnóti Miklós Kollégium néven a Pécsi Tankerületi Központhoz tartozott 2016. december 31-ig. 2017. januárjától a Mohácsi Tankerület intézménye lett, s ugyanebben az évben, szeptemberben visszakapta „eredeti” nevét is: Mohácsi Petőfi Sándor Kollégiumnak hívják újra.
2017-ben egy 130 milliós beruházás keretében teljeskörű külső nyílászáró-csere, komplett épületszigetelés és napelemek felhelyezése valósult meg.
Tanulóink tevékenységét megfelelő számú és felkészültségű pedagógus segíti, akik rendelkezésükre állnak korrepetálások, szakkörök és szabadidős programok irányításával. A tetőtérben kialakítottunk egy 100m2-es kondicionáló szobát, berendeztünk egy számítógép laboratóriumot, 8+1 db a kor követelményeinek megfelelő géppel, folyamatos internet hozzáféréssel, működik egy 4000 kötetes könyvtár, a parkban van egy műanyag borítású kézilabda pálya, melyen keresztben kosárlabdázni is lehet.
Úgy véljük, kollégiumunk jelenlegi személyi és technikai feltételrendszere, meg tud felelni a mai kor által elénk állított követelményeknek és biztosítja a kollégista tanulók tanulásához, sportolásához, egyéb szabadidős tevékenységéhez szükséges feltételeket.
És a történelem…
1951-ben alakították meg a gimnázium épületének déli szárnyában a leánydiákotthont. A közös igazgatású diákotthonokat 1957-ben önállósították, 60-60 fő felvehető létszámkerettel.
Az 1959-ben elindult szocialista kollégiumi mozgalom eredményeként az elsők között avatták fel a mohácsi állami Petőfi Sándor Középiskolai Fiúkollégiumot, majd 1961 novemberében a leánydiákotthon vált Kisfaludy Károly Középiskolai Leánykollégiummá.
A fiú kollégium 1963-ban, a leány kollégium 1965-ben költözött a Kossuth Lajos utca 95-97. sz. épületbe, mely előtte a Külvárosi Általános Iskolának adott helyet. Ebben az időben a fiú kollégium igazgatója Vörös László, a leány kollégiumé pedig Bank Éva.
Az 1966-67-es tanévvel a két kollégiumot egyesítették Petőfi Sándor Középiskolai Kollégium néven. Ez az intézmény 1980. december 31-ig működött, majd 1981. január 1-vel összevonták a gimnáziummal Kisfaludy Károly Gimnázium Petőfi Sándor Kollégiuma elnevezéssel, vezetője Vörös László maradt. Intézményünk 1977-től fogadja a város másik két középiskolájának tanulóit is.
A 80-as években a gimnázium különféle megoldásokat keresett a létszámcsökkenés megállítására. Az egyik ilyen lehetőség a francia két tanítási nyelvű képzési forma létrehozása volt. Ez a döntés az iskola és a kollégium történetében kiemelkedő jelentőségűvé vált. A francia tagozat és a város másik két iskolájának fejlődése, és ezzel együtt növekvő kollégiumi igény szükségessé tette egy új kollégium építését.
A címoldalon látható épületet 1989-ben vehették birtokukba a tanulók.
A három és fél szinten 42 lakószoba van, ezek eredetileg négy ágyasak voltak, de egy időben a 230 tanulót csak a szobák 5-6 ágyasra alakításával tudtuk elhelyezni. A kollégium, lakói iskolai hovatartozásukat tekintve, az elmúlt tíz év során jelentős változáson ment keresztül. A francia tagozat iránti néhány éves óriási érdeklődés olyan jelentős mértékben csökkent, hogy a 2000-2001-es tanévben már nem indult csoport. A B.M.Ö. Radnóti Miklós Szakközépiskolája és Szakiskolája viszont a szakközépiskolai osztályok indításával teljesen feltöltötte a kollégiumot. A Dr. Marek József Mezőgazdasági Szakközépiskola kollégiumi férőhely igénye jelentősen nem változott.